Vyrábíme společně

Přestože jsou návody ke stažení zdarma, některé začátečnické ráda zpřístupním v blogu. Zejména ty pro začátečníky, které jsem zamýšlela jako průvodce a pomocníky při práci s komponenty. Díky nové verzi eshopu je konečně mohu poskytnout v této podobě všem. Navíc kromě samotného postupu a fotografií jsou v blogu foltky mých výrobků, pro představu, co lze vyrobit danou technikou.

Nadále je na nějaký čas pro jistotu nechám i zdarma k objednávkám, než si na tuto skutečnost všichni zvyknete.

atti

Autor: v Vyrábíme společně dne 22. Jan 2015 .

Dobrý den,

tentokrát jsem pro vás připravila návod na wrap náramek, který se stal hitem poslední doby a v letošní sezóně bude jistě patřit k oblíbeným kouskům zákaznic.

Omlouvám se za zažloutnutí fotografií, fotila jsem pod zářivkou a nechtěla jsem zbytečně vyjasňovat fotografie.

Materiál:
2mm kulatá kůže
s-lon
korálky (na tři otočky cca 160 ks 4mm kuliček nebo ohňovek)
knoflík
jehla - jedna silnější na navlékání, druhá tenčí
sekundové lepidlo
nůžky
pokud chcete zavěsit přívěsky -  válečky s očkem, spojovací kroužky a přívěsky


 

Délku kůže...

Autor: v Vyrábíme společně dne 25. Dec 2013 .

Dobrý den,

nedávno jsem narazila na návod na pěkný jednoduchý náramek z Rully a protože tyto korálky nově prodávám, ráda bych jej zpřístupnila i těm, kteří nerozumí angličtině. U originálního návodu vidíte i verzi bez zapínání, která vám bude jistě srorumitelná i bez českého popisu. Sama jsem volila raději verzi s magnetickým zapínáním. Návod jsem z originálu nepřekládala, zkrátka jsem po shlédnutí fotografií začala vyrábět a zároveň fotit.

Co tedy budeme potřebovat? Vlasec 0,25 mm, cca 100 kusů Rully (tolik je na mém náramku na zápěstí 16 cm), pár gramů rokajlu Preciosa...

Autor: v Vyrábíme společně dne 31. Jan 2013 .

Dobrý den,

abychom se neutopili v teorii, je dobré něco vyrobit. Tento typ náhrdelníku je velmi snadný, hezký, nositelný, ale není příliš rozšířený. Říká se mu lasíčko, někdy jej najdete jako "lariat". Princip lasíčka je v tom, že nemá žádné zapínání v podobě karabinky nebo amerického zapínání. Lasíčko nemusí být jen z korálků navlečených na lanku, ale může být vyrobeno z řetízků nebo technikou šitého šperku.
Lanko je trochu delikátní záležitost, protože jeho konce by měly končit ve výstřihu a to samozřejmě poutá pozornost. Pokud se chcete zvláště v létě cítit...

Autor: v Vyrábíme společně dne 31. Jan 2013 .

Dobrý den, v tomto blogu se naučíte jak pracovat s lankem. Jak jej zakončit jednoduše i trochu složitěji.

Lanko je k dostání v několika průměrech, nejpoužívanější je 0,38 mm, na silnější náhrdelníky s těžšími korálky pak 0,45 mm. Je to vlastně opravdu lanko, ocelové svinuté z několika tenkých drátků a potažené nylonem. Získali jsme tak pro práci pevný a spolehlivý materiál. Díky tomu, že je potažené nylonem různých barev, můžeme vytvářet bižuterii v mnoha variantách.
Jednou nevýhodou je možnost "zlomení", dá se napravit přejetím mezi nehty, ale musí se to dělat velmi...

Autor: v Vyrábíme společně dne 31. Jan 2013 .

Dobrý den,

jelikož mezi mé zákazníky patří i mnoho úplných začátečníků a nebo lidí, kteří se s jednotlivými technikami neseznámili, přestože jiné ovládají dobře, rozhodla jsem se sepsat pár blogů, které představí několik základních technik a principů práce s některými komponenty.
Odkazy na tyto blogy budou postupně vloženy k mému zboží a tak zákazník získá představu, k čemu jednotlové  komponenty slouží.

Ketlování

Naprostým základem práce s korálky je ketlování, chcete-li řetízkování. Princip techniky je v tom, že se navzájem napojují komponenty pomocí oček,...